مقررات (سابقه)

 توضیح: مقررات زیر  برای زمانی که گروه لاگ یک وبلاگ گروهی بود، تدوین شده بود. پس از تغییر رویکرد گروه‌لاگ به آموزش وبلاگنویسی با وردپرس.ارگ، مرامنامه تدوین شد.

با نام و یاد و استعانت از وجود ذی جود باریتعالی و به انتظار حضرت حجت (عج) که احیا کننده اسلام ناب محمدی (ص) و خاتمه دهنده ستم ستمکاران و عدل گستر موعود است:
۱- هدف از ایجاد این وبلاگ گروهی افزایش ارتباطات انسانی و دوستی و سرعت دادن به روند تولید محتوای فارسی در اینترنت و همچنین کاهش تکنوپلی اینترنت است.
۲- مدیر وبلاگ کارهای مربوط به دامنه و نرم افزار مدیریت محتوا را انجام میدهد و  همچنین بر پذیرش نویسنده جدید نظارت می‌کند.
۳- شورایی مرکب از مدیر و حداقل دو نفر از نویسندگان در موارد لازم تصمیم‌گیری می‌کند. از جمله وظایف شورا تصویب یا تغییر این مقررات است.
۴- نویسندگان از قسمت “عضویت” صفحه اصلی وبلاگ اقدام به  ثبت نام میکنند. اینکار به منزله پذیرش این مقررات محسوب میشود. نویسندگان  مطالب اولیه خود را پیش‌نویس کرده و پس از تایید یکی از اعضای شورا منتشر میشود.
۵- پس از انتشار ۱۰ مطلب از نویسنده جدید، سطح دسترسی نویسنده افزایش یافته و خود  قادر به انتشار مطالب خویش خواهد بود.
۶- مسئولیت هر پست به عهده نویسنده می‌باشد.
۷- رعایت اصول اخلاقی و حقوق معنوی توسط نویسندگان الزامی است و عدم رعایت موارد مذکور موجب حذف کاربر خواهد شد. انتشار مطالب دیگران به نام خود ممنوع است.
۸- نویسندگان (علیرغم اینکه ممکن است نسبت به مصادیق فیلترینگ نقطه نظراتی داشته باشند) بایستی به گونه‌ای عمل کنند که منجر به فیلتر شدن وبلاگ نگردند. بدیهی است بررسی منطقی فیلترینگ و بحث علمی و مبتنی بر اصول اسلامی در خصوص فیلترینگ حق همه است.
۹- نظرات یا کامنتهای حاوی کلمات نامناسب و یا توهین به افراد و گروهها تعدیل و  یا حذف خواهند شد.
۱۰- نویسندگان میتوانند مطالب مهم  منتشر شده در وبلاگهای شخصی خود را نیز در این وبلاگ منتشر نمایند (و بالعکس) لیکن  باید به انتشار مجدد مطلب متذکر شوند.
۱۱- نویسندگان در صورت تمایل میتوانند متنی (نه چندان طولانی) در معرفی خود جهت قرار دادن در صفحه “معرفی نویسندگان” تهیه و در اختیار مدیر قرار دهند. در صورتی که نویسندگان دارای وبلاگ شخصی نیز باشند و در وبلاگ شخصی خود را معرفی نموده‌اند، میتوانند لینکی به صفحه معرفی خود ارسال کنند.
۱۲- لینک دادن در گروه لاگ به معنی تایید مطلب، سایت و یا وبلاگ نیست.
۱۳- انتشار مطالب سیاسی ممنوع است لیکن نقد منصفانه عملکرد مسئولین مبتنی بر منطق و استدلال، مستند و حاوی آمار و ارقام و مقایسه با گذشته یا دیگر کشورهای جهان آزاد است.
۱۴- انتشار مطالب مستهجن و منجر به فساد اخلاقی ممنوع است.
۱۵- انتشار مطالب علمی تخصصی توصیه می شود و نویسندگان میتوانند دسته‌بندیهای  موضوعی جدید را پیشنهاد نمایند.
۱۶- نویسندگان میتوانند مطالب خود را با کلمه عبور حفاظت نمایند. در آنصورت مسئولیت ارسال کلمه عبور به متقاضیان با خود نویسنده میباشد.
۱۷- با توجه به اینکه همه نویسندگان در یک صفحه معرفی میشوند، به نویسندگان توصیه میشود در زمان معرفی خود، موضوع را از طریق انتشار یک پست اطلاع دهند.

 لطفا نظرات تکمیلی خود را بنویسید. از توهین به اشخاص یا افکار و گروهها خودداری نمایید. نظرات حاوی توهین پس از ویرایش منتشر میشود. ممنون